Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/d/3/d326f219-ce94-40cb-94e8-6e37b03a04c2/karolinamolinari.cz/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Jak na jarní restart aneb zapomeňte na hladovku! | Karolína Molinari

Jak na jarní restart aneb zapomeňte na hladovku!

13. března 2021

Zima se pomalu chýlí ke konci, a tak se hlásí o slovo úklid, a to nejen našich skříní. Před pár dny jsem se koukala z okna a venku sněžilo. Vybavujete si, jak to vypadá, když v zimě sněží? Je v tom cítit tíha, ticho, zastavení, vločky mnohdy letí jedním směrem po vzoru ptačích uskupení a příroda má na sobě kabátek zpomalení.

Letos 5.března ale sněžilo jinak. Alespoň u nás na trojském kopci, kde je ten nejkrásnější výhled na Prahu. Vločky lítaly bláznivě jedna přes druhou, narážely do sebe a každá měla jiný směr. Tenhle vločkový tanec už zvěstoval kvality, které s sebou přináší jaro. Kvality, jakými jsou expanze, zrychlení, bujarý růst a barevnost. Období, kdy všechno nabírá na síle a na rychlosti, kdy se svět kolem nás halí do barev. Jaro je obdobím, kdy tělesná energie, zanořená během zimy do hloubky, vyvěrá vzhůru k povrchu. Období, kdy se nám postupně vrací síla a není od věci tomu pomoci vhodnou očistou.

Očista po IVF

Před pár lety, když jsem za sebou měla své první dvě IVFka, jsem poměrně často vedla kondiční lekce H.E.A.T. programu. Kdo zná, ví, co je to za raubírnu :). Už jen ten extrémní výdej energie se příliš s umělým oplodněním neslučoval, a já tehdy donekonečna nakupovala funkční oblečení, protože gonalovská * chemie, která mé tělo s potem opouštěla, poslala vždy po pár lekcích ty krásné drezíky směr kontejner. Tehdy můj pot čpěl tak, že by si se mnou nezadal ani ten největší vyznavač několikadenních triček.

Detox jménem Detoxin

Rozhodla jsem se, že své tělo od té chemické nálože vyčistím a na pomoc jsem si přizvala detoxikační kapičky Detoxin. Poslušně jsem uposlechla rad jejich tvůrce brát 3 x denně 20 kapek po dobu tří týdnů. Tedy nejvyšší možné dávkování, které uvádí etiketa. Během několika dnů mě začala svědit kůže na obličeji, každým dalším dnem rohovatěla a hrubla, a vždy ráno jsem se budila s postupnou obavou, kam to celé směřuje. Až po pár dnech přišlo ráno, kdy už se mi nepovedlo otevřít oči a jen jsem slyšela Jirku, který se vedle mě právě vzbudil, říkat: „Ještěří, já se o Tebe bojím“.

I takhle umí vypadat ta docela šik modrooká holka z Home page :).

Po týdnu užívaní detoxikačních kapek

V čem byla tenkrát chyba? V kapičkách Detoxin určitě ne, jsou skvělé. Chyba byla v jejich dávkování. Už v 15.století vyslovil renesanční lékař a alchymista Paracelseus výrok ,že: „Všechny látky jsou jedy; toliko dávka je příčinou, že látka přestává být jedem. A jsme doma. Je jedno, jestli užíváme byliny nebo farmaka, obojí má svůj specifický chemický účinek v organismu a obojí v různých dávkách funguje odlišně.

Stejně tak platí, že co je usazeno orgánově, tedy z hlediska TČM* v hloubce, musí být odstraňováno trpělivě, dlouhodobě a s podporou velice nízkých dávek „jedu“. Já tenkrát šlápla do vosího hnízda a moje játra mi tu zátěž poslala nahoru pěkně naráz. Oči jsou totiž z hlediska čínské medicíny vývodem jater. Ty mé na fotce výše mluví za vše. Tak takhle prosím jarní očista nevypadá! Respektive vypadat by neměla.

A jak to dopadlo? Tvůrce kapek hlásal „přitlač“ a doporučil mi dávkování navýšit. Silnější byl můj hlas pudu sebezáchovy a já ubrala! Z 60 kapek denně jsem zůstala na 5 kapičkách a za 14 dní jsem vypadala jak Majolenka, dokonce jsem se tak i cítila :). Oblečení už nebylo trestáno krutým osudem na smetišti a mně se rozsvítil svět, že existují cesty, jak se po hormonální stimulaci dát zpátky do kupy.

Jaro jako nejvhodnější období pro podporu lymfy

Lymfa je takový náš zázračný sběrač odpadků. Uklidí všechno, co je v těle navíc, má na to své pomocníky – lymfatické uzliny. Tihle popeláři sbírají všechny „dobroty“, které si dopřáváme a posílají ho do oběhu. Tedy za předpokladu, že je oběh funkční. Cítíte se těžce, zavodněně, unaveně?

Podpořte lymfu, a to právě TEĎ!! Zkrátka jen skočte do lékárny na rohu ulice, kupte obyčejný lymfatický čajík a tři týdny si užívejte jeho lahodnou chuť. Vynechte alkohol, kávu, cukr, zkrátka pocitově odlehčete jídelníček a pokud budete mít chuť a sílu na ještě větší změnu, zařaďte k snídani zeleninové vývary, krémy nebo pyré. Defacto jezte „dětskou stravu“, kterou zase podle TČM miluje slezina. A jak by řekl MuDr. Bílek, kterého jsem na škole měla na gynekologii: „Nikdo jiný než slezina Vám nic nedá.“ 🙂

Houbičky

Vlhkost, která se v těle hromadí při nefunkční lymfě je jedním z 5ti patogenů napadajících tělo z hlediska TČM. Zkuste si představit, jak se vlhkost chová? Co dělá v domácnosti? Co udělá se svačinou, která není ve vakuu? Vlhkost zkrátka umí generovat pro organismus ne moc fajnové spolubydlící. Zatočit s vlhkostí a podpořit lymfu můžete i užíváním houbičky zvané POLYPORUS neboli CHOROŠ OŘÍŠ. Tato houba z těla odvádí přebytečné tekutiny, je močopudná a na lymfu má blahodárný vliv.

Což takhle dát si hladovku? Aneb očista do čista

Mám jednu klientku, která aby podpořila otěhotnění, chystá se v dobré víře na jarní hladovku podpořenou nejmenovaným elixírem s cayenským pepřem, který je už pár let celkem hitem na našem trhu.

Hladovění by mělo mít svá pravidla a pádné důvody, zároveň ale není určeno pro každého. Žena, která se chystá počít dítě, by k očistě měla přistupovat jinak než například mužský se svaly napumpovanými glykogenem. Takový organismus má pro hladovku bohatší energetický zdroj.

Šankprakšalána (jógová očista střev), colonterapie (výplach střev), hladovka podpořená sirupem s cayenským pepřem, všechny tyhle metody mají z mého pohledu společného jmenovatele, a tím je dát za uši střevnímu mikrobiomu. Naše střívka jsou po mozku druhou největší tělesnou inteligencí, a tak bychom je měli hýčkat především střídmou a prospěšnou stravou (o té v kontextu otěhotnění zase jindy). Po takové střevní očistě totiž platí, že ve střevech nezbylo dočista nic. Ani náš milovaný a do všeho napříč tělem zasahující mikrobiom.

Méně je více

V momentě, kdy se žena snaží otěhotnět, nejsou drastické zásahy do životosprávy žádoucí. Platí, že dát si cíl, který jsem schopna zvládnout je účinnější než taková hladovka, která pro tělo představuje stres. A kterému embryjku by se chtělo zakutat do vystresovaného organismu, kde převládá kyselé prostředí způsobené stresovými hormony? Méně je mnohdy více a dílčí kroky jako úprava jídelníčku, pohybových návyků, zařazení vhodné terapie, to vše by se mělo dít nenásilně, jemně a postupně.

Přeji Vám, ať už si zvolíte jakoukoliv formu střídmé jarní očisty, ať je pro Vás proudem čerstvé energie, posílení a především duševního rozkvětu :).

A pokud se Vám článek líbil, nestyďte se dát mu lajk, nebo ho poslat dál 🙂

gonalovská * – Gonal je injekční stimulační roztok využívaný při léčbě IVF

TČM* – tradiční čínská medicína

Sdílej tento článek

Další čtení na blogu

Nezařazené
Karolína Molinari

Zázračná síla Ómování

tradice říká, že rozezvučením mantry Óm začal vznikat Vesmír. Óm je údajně prapůvodem všeho, naším počátkem. Slovo pochází ze sanskrtu a je překládáno různě. Nejčastěji však jako zdroj,

Pokračovat ve čtení »